TOP 4

milkec
Tardeči
Tardeči

Re: TOP 4

Odgovor Napisal/-a milkec » 08.02.2011 08:08

mrmoon napisal/-a:Saj nima veze, ce kdo od njiju osvoji naslov. Ce ni med TOP4 bo tisti klub pac zacel v prvem krogu kvalifikacij. Ceprav se pomoje tega itak ni za bat. :) 4 mesto pa v vsakem primeru gre v kvalifikacije za CL.
Nope! Leta 2005 je bilo velika izjema, ker je bila luknja v pravilih. Takrat so Liverpoolu izjemoma dovolili, pravilo pa spremenili, da če se slučajno prvak v svoji državi ne uvrsti v ligo prvakov, da mu mora mesto prepustiti najnižje (v angliji torej četrti) sicer drugače uvrščeni.

Se pa na drugi strani tudi strinjam s Tinčkom, da je mogoče liga prvakov tudi moteča pri osvajanju naslova lige, ki je po mojem prioritetnejši kot liga prvakov. Razen če to vpliva na to, da mogoče zaradi tega ne bi dobili kakšne okrepitve, ki bi si jo sicer močno želeli.
Bi si pa TOP 4 močno želel zaradi Torresa.

mrmoon
Tardeči
Tardeči

Odgovor Napisal/-a mrmoon » 08.02.2011 15:39

milkec napisal/-a:
mrmoon napisal/-a:Saj nima veze, ce kdo od njiju osvoji naslov. Ce ni med TOP4 bo tisti klub pac zacel v prvem krogu kvalifikacij. Ceprav se pomoje tega itak ni za bat. :) 4 mesto pa v vsakem primeru gre v kvalifikacije za CL.
Nope! Leta 2005 je bilo velika izjema, ker je bila luknja v pravilih. Takrat so Liverpoolu izjemoma dovolili, pravilo pa spremenili, da če se slučajno prvak v svoji državi ne uvrsti v ligo prvakov, da mu mora mesto prepustiti najnižje (v angliji torej četrti) sicer drugače uvrščeni.
Imas skoraj prav. :) Res je, da bi drugace cetrto uvrsceni v angliji sel v Europa League, vendar v ligah, ki imajo manj kot 4 predstavnike v CL, pa je tako, da se jim pac doda se eno mesto. Je pa se tako po novem, da so zmagovalci CL avtomatsko uvrsceni v skupinski del ne glede na uvrstitev v ligi. Torej dobijo moznost braniti naslov v rednem delu tekmovanja.

No, pa sem danes zvedel se nekaj novega. Kot receno, imamo pomoje mi veliko vec moznosti za 4. mesto, kot pa da bi Tottenham ali Ch€l$k¥ osvojila CL.
When I want to read about Liverpool I read The Tomkins Times: http://tomkinstimes.com/

I am Peter Crouch. All your Arse are belong to me!

Kenny D
Tardeči
Tardeči

Odgovor Napisal/-a Kenny D » 09.02.2011 16:24

Leta 2005 je bilo precej drugače. UEFA je dala Angliji še eno mesto v (kvalifikacijah za) Cl, ker je bil Liverpool prvak in hkrati le peti v Pl. FA je bila v dilemi ali dovolit Liverpoolu igrat v CL ali četrtouverščenemu Evertonu. Smrkcem pa se je mešalo, saj so že leta 1986 ostali brez pokal evropskih prvakov zaradi Heysela (po njihovem zaradi Liverpoola). Tako FA kot UEFA glede tega nista imela dovršenih pravil in gordijski vozel je presekala UEFA, ki je dala Angležem (Liverpoolu) še eno dodatno mesto v kvalifikacijah. Po tej zmedi so pravila dorekli in gre zmagovalec CL naslednje leto avtomatsko v Cl, Hkrati pa nobena zveza ne more imeti več kot 4 predstavnike v Cl. Za letos pa se mi zdi, da se Chelsea lahko znajde v podobnem primeru,kot mi leta 2005. Vseeno bi mi lahko šli med top 4. saj še z vsemi, ki so pred nami, razen Arsenala, š igramo doma.

Markx
Tardeči
Tardeči
Kraj: Slovenska Bistrica

Odgovor Napisal/-a Markx » 15.02.2011 00:32

Danes Fulham 0:0 Chelsea. Dempsey je v 93. min zastreljal še penal. Glede na zadnje predstave in samo igro trenutno vidim Tottenham za dosti večjo grožnjo za 4 mesto kot Chelsea.

Mimogrede, sem samo jaz tako hudoben, ali še kdo od prestopa Torresa naprej Chelseaju še toliko manj privošči vse skupaj? Iz dna srca upam da se drugo leto ne uvrstijo v ligo prvakov, pa se naj on slika potem s CL kantami (kot je nekdo rekel, še vedno obstaja možnost da obišče Liverpoolov muzej :D).

Jackie
Tardeči
Tardeči

Odgovor Napisal/-a Jackie » 15.02.2011 00:39

Markx napisal/-a:Mimogrede, sem samo jaz tako hudoben, ali še kdo od prestopa Torresa naprej Chelseaju še toliko manj privošči vse skupaj?
Ne.
:)

Prav lepe pesmice so mu peli danes :cheer:
SlikaYNWA
annus posterus erit noster annus

Loko
Tardeči
Tardeči
Kraj: Ljubljana - Liverpool

Odgovor Napisal/-a Loko » 15.02.2011 08:21

Markx napisal/-a: Mimogrede, sem samo jaz tako hudoben, ali še kdo od prestopa Torresa naprej Chelseaju še toliko manj privošči vse skupaj? Iz dna srca upam da se drugo leto ne uvrstijo v ligo prvakov, pa se naj on slika potem s CL kantami (kot je nekdo rekel, še vedno obstaja možnost da obišče Liverpoolov muzej :D).
Se 10000% strinjam. Še toliko manj mu privoščim. Ampak samo zaradi tega, da dojame, da je naredil največjo napako v karieri.
Pri vseh komadih, ki mu jih pojejo "navijači" blue scuma, mu je verjetno že jasno, da je naredil kapitalno napako.
Če pa tega še ni porajtal, pa mu ni pomoči. :mrgreen:

fuzbaler_9
Tardeči
Tardeči
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a fuzbaler_9 » 22.02.2011 23:44

tanđerine so pojahale žide :cool:

n_e_j_k_o
Zeloresnež
Zeloresnež

Odgovor Napisal/-a n_e_j_k_o » 22.02.2011 23:50

fuzbaler_9 napisal/-a:tanđerine so pojahale žide :cool:
zelo lep rezultat za nas :mrgreen:
"A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are. In my time at Anfield we always said we had the best two teams on Merseyside, Liverpool and Liverpool reserves." Bill Shankly

Tinck
Tardeči
Tardeči
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Tinck » 23.02.2011 00:11

Še vedno pa precejšen zaostanek za TOP4. Mislim, da je tekma za 4. mesto za nas izgubljena. Šiti je odprl boj za 3. pozicijo in tu se bodo za ti dve mesti, dobesedno poklali. Z lansko formo nabiranja točk, bi bili suvereno v borbi za najvišja mesta, tako pa ne vem, če ima smisel upati, da bomo kar tak nadoknadili 8-10 pik. Marsikaj se lahko zgodi, a da dva kluba pred nami tako slabo zaključita sezono, bi bila res ogromna sreča.

...
3. Šity 27 - 49
4. Tottenheim 27 - 47
5. Kryla Sovyetov 26 - 45
6. Liverpool 27 - 39
7. Sunderland 27 - 37
...

Markx
Tardeči
Tardeči
Kraj: Slovenska Bistrica

Odgovor Napisal/-a Markx » 23.02.2011 01:30

Osebno še vedno nisem čisto obupal nad 4 mestom, ampak ga realno ne pričakujem. Če pa bo, pa super :)

Odgovori